Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Atama Puanları 2026Lise (Ortaöğretim)
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü için 2026/1 yerleştirme döneminde 77 kadro açıldı ve en düşük taban puan 70.46 oldu. Kadrolar 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde açıldı. Sitede 3 döneme ait veri bulunuyor; aşağıdaki tablodan dönemler arasındaki değişimi karşılaştırabilirsin. Veriler ÖSYM'nin yayımladığı resmî sonuç belgelerinden alınmıştır.
- Kadro kaydı
- 124
- Toplam kontenjan
- 169
- En düşük taban puan
- 70.27
- En yüksek taban puan
- 89.39
Dönemlere göre taban puanlar
| Dönem | Öğrenim düzeyi | Kadro | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| 2026/1 | Lisans | 45 | 79.10 | 87.83 |
| 2026/1 | Ön Lisans | 15 | 79.35 | 89.39 |
| 2026/1 | Ortaöğretim | 17 | 70.46 | 82.81 |
| 2025/2 | Lisans | 26 | 70.27 | 87.04 |
| 2025/2 | Ön Lisans | 10 | 73.50 | 85.45 |
| 2025/2 | Ortaöğretim | 27 | 70.53 | 84.59 |
| 2025/1 | Lisans | 16 | 81.07 | 87.54 |
| 2025/1 | Ön Lisans | 2 | 82.36 | 84.55 |
| 2025/1 | Ortaöğretim | 11 | 72.00 | 82.22 |
Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuru sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz.
En çok kadro açılan unvanlar
- Teknisyen31 kadro · 77.35
- Veteriner27 kadro · 80.83
- Veteriner Sağlık Teknisyeni24 kadro · 70.46
- Mühendis22 kadro · 79.10
- Tekniker22 kadro · 73.50
- Memur15 kadro · 70.56
- Bilgisayar İşletmeni12 kadro · 70.27
- Ambar Memuru6 kadro · 79.60
- OrtaöğretimKırşehirTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 84.59
- En büyük
- 84.59
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimKırşehirTaşra2026/1
Teknisyen
- En küçük
- 82.81
- En büyük
- 82.81
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimBursaTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 82.64
- En büyük
- 82.64
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimMuğlaTaşra2025/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 82.22
- En büyük
- 82.22
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimEskişehirTaşra2025/1
Teknisyen
- En küçük
- 82.21
- En büyük
- 82.21
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimKonyaTaşra2026/1
Teknisyen
- En küçük
- 80.72
- En büyük
- 80.72
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimŞanlıurfaTaşra2025/1
Teknisyen
- En küçük
- 80.09
- En büyük
- 81.10
- Kontenjan
- 3
- Yerleşen
- 3
- OrtaöğretimKonyaTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 79.94
- En büyük
- 79.94
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimEskişehirTaşra2025/2
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 79.02
- En büyük
- 79.02
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimŞanlıurfaTaşra2026/1
Teknisyen
- En küçük
- 78.72
- En büyük
- 78.72
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimIğdırTaşra2025/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 78.30
- En büyük
- 78.30
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimAdanaTaşra2026/1
Teknisyen
- En küçük
- 78.05
- En büyük
- 78.05
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimKonyaTaşra2026/1
Teknisyen
- En küçük
- 78.02
- En büyük
- 78.02
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimKonyaTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 78.01
- En büyük
- 78.01
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimAdanaTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 77.74
- En büyük
- 77.74
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimKonyaTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 77.71
- En büyük
- 77.71
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimŞanlıurfaTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 77.65
- En büyük
- 80.03
- Kontenjan
- 3
- Yerleşen
- 3
- OrtaöğretimIğdırTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 77.57
- En büyük
- 77.57
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimŞanlıurfaTaşra2026/1
Teknisyen
- En küçük
- 77.51
- En büyük
- 79.98
- Kontenjan
- 5
- Yerleşen
- 5
- OrtaöğretimIğdırTaşra2026/1
Teknisyen
- En küçük
- 77.48
- En büyük
- 77.48
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimŞanlıurfaTaşra2025/2
Teknisyen
- En küçük
- 77.35
- En büyük
- 78.59
- Kontenjan
- 6
- Yerleşen
- 6
- OrtaöğretimAksarayTaşra2026/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 77.29
- En büyük
- 77.29
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimAmasyaTaşra2025/2
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 75.29
- En büyük
- 75.29
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimKonyaTaşra2026/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 73.83
- En büyük
- 73.83
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimEskişehirTaşra2025/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 73.82
- En büyük
- 77.94
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- OrtaöğretimIğdırTaşra2026/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 73.43
- En büyük
- 73.43
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimAnkaraTaşra2025/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 73.23
- En büyük
- 73.23
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimŞanlıurfaTaşra2025/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 72.00
- En büyük
- 72.89
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- OrtaöğretimKonyaTaşra2026/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 71.61
- En büyük
- 71.61
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimMalatyaTaşra2025/2
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 71.25
- En büyük
- 71.25
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimŞanlıurfaTaşra2025/2
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 71.22
- En büyük
- 71.22
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimAdanaTaşra2025/2
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 71.05
- En büyük
- 72.06
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- OrtaöğretimKonyaTaşra2025/2
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 70.80
- En büyük
- 70.80
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimIğdırTaşra2025/2
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 70.77
- En büyük
- 71.95
- Kontenjan
- 3
- Yerleşen
- 3
- OrtaöğretimKonyaTaşra2025/2
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 70.53
- En büyük
- 70.53
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimŞanlıurfaTaşra2026/1
Veteriner Sağlık Teknisyeni
- En küçük
- 70.46
- En büyük
- 70.54
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
Kaynak ve sorumluluk: Puanlar ÖSYM'nin KPSS-2026/1 yerleştirme sonuçlarına ilişkin resmî belgelerinden aktarılmıştır; tahmin içermez. Taban puanlar her dönem kontenjan, aday sayısı ve sınav zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz. Güncel ve resmî bilgi için osym.gov.tr adresini esas alın.
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü atama puanları hakkında sık sorulanlar
- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü kaç puanla atanır?
- Sitedeki verilere göre Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü kadrolarında en düşük taban puan 70.27, en yüksek taban puan 89.39. Bu, geçmiş yerleştirme dönemlerinde fiilen yerleşen adayların puanlarıdır; gelecek dönem için bir taahhüt değildir.
- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü en son hangi dönemde kaç kadro açtı?
- En son 2026/1 yerleştirme döneminde toplam 169 kontenjan açıldı. Sayfadaki tabloda dönem dönem kontenjan ve taban puan değişimini görebilirsin.
- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü hangi öğrenim düzeylerinde alım yapıyor?
- Sitedeki kayıtlara göre 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde kadro açılmış. Yukarıdaki sekmelerden düzeye göre süzebilirsin.
- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü en çok hangi unvanlarda kadro açtı?
- En çok kadro açılan unvanlar: Teknisyen, Veteriner, Veteriner Sağlık Teknisyeni.
- Bu puanlar gelecek dönem için geçerli mi?
- Hayır. Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuran aday sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir. Geçmiş dönem verisi yalnızca fikir verir; resmî ve güncel bilgi için ÖSYM kılavuzlarını esas alın.
Unvana göre atama puanları
İle göre atama puanları
Diğer kurum sayfaları
Bu puanlar sana yetiyor mu?
Puanını gir; geçmiş dönemlerde bu puanla hangi kadrolara yerleşildiğini, kaç puan eksiğinle hangilerini kaçırdığını gör.
Puanını yükseltmek için
Atama puanı, girdiğin sınavdaki netlerinle belirleniyor. Ücretsiz çalışma araçları:
