Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Atama Puanları 20262 Yıllık (Ön Lisans)
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü için 2026/1 yerleştirme döneminde 77 kadro açıldı ve en düşük taban puan 70.46 oldu. Kadrolar 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde açıldı. Sitede 3 döneme ait veri bulunuyor; aşağıdaki tablodan dönemler arasındaki değişimi karşılaştırabilirsin. Veriler ÖSYM'nin yayımladığı resmî sonuç belgelerinden alınmıştır.
- Kadro kaydı
- 124
- Toplam kontenjan
- 169
- En düşük taban puan
- 70.27
- En yüksek taban puan
- 89.39
Dönemlere göre taban puanlar
| Dönem | Öğrenim düzeyi | Kadro | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| 2026/1 | Lisans | 45 | 79.10 | 87.83 |
| 2026/1 | Ön Lisans | 15 | 79.35 | 89.39 |
| 2026/1 | Ortaöğretim | 17 | 70.46 | 82.81 |
| 2025/2 | Lisans | 26 | 70.27 | 87.04 |
| 2025/2 | Ön Lisans | 10 | 73.50 | 85.45 |
| 2025/2 | Ortaöğretim | 27 | 70.53 | 84.59 |
| 2025/1 | Lisans | 16 | 81.07 | 87.54 |
| 2025/1 | Ön Lisans | 2 | 82.36 | 84.55 |
| 2025/1 | Ortaöğretim | 11 | 72.00 | 82.22 |
Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuru sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz.
En çok kadro açılan unvanlar
- Teknisyen31 kadro · 77.35
- Veteriner27 kadro · 80.83
- Veteriner Sağlık Teknisyeni24 kadro · 70.46
- Mühendis22 kadro · 79.10
- Tekniker22 kadro · 73.50
- Memur15 kadro · 70.56
- Bilgisayar İşletmeni12 kadro · 70.27
- Ambar Memuru6 kadro · 79.60
- Ön LisansAnkaraMerkez2026/1
Bilgisayar İşletmeni
- En küçük
- 89.39
- En büyük
- 89.39
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansIğdırTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 86.79
- En büyük
- 86.79
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansKonyaTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 85.82
- En büyük
- 85.82
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansŞanlıurfaTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 84.91
- En büyük
- 84.91
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansŞanlıurfaTaşra2025/1
Tekniker
- En küçük
- 84.55
- En büyük
- 84.55
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansŞanlıurfaTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 83.90
- En büyük
- 83.90
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansIğdırTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 83.71
- En büyük
- 83.71
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansAmasyaTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 82.48
- En büyük
- 82.48
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansKonyaTaşra2025/2
Tekniker
- En küçük
- 82.41
- En büyük
- 82.41
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansAdanaTaşra2025/1
Memur
- En küçük
- 82.36
- En büyük
- 82.36
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansIğdırTaşra2026/1
Memur
- En küçük
- 82.29
- En büyük
- 82.29
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansAksarayTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 81.99
- En büyük
- 81.99
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansKonyaTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 81.89
- En büyük
- 81.89
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansŞanlıurfaTaşra2025/2
Tekniker
- En küçük
- 81.67
- En büyük
- 85.45
- Kontenjan
- 4
- Yerleşen
- 4
- Ön LisansKırşehirTaşra2025/2
Tekniker
- En küçük
- 81.66
- En büyük
- 81.66
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansAnkaraTaşra2026/1
Memur
- En küçük
- 81.44
- En büyük
- 81.44
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansKırklareliTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 81.25
- En büyük
- 81.25
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansIğdırTaşra2025/2
Tekniker
- En küçük
- 81.08
- En büyük
- 84.00
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- Ön LisansAnkaraTaşra2026/1
Puantör
- En küçük
- 79.81
- En büyük
- 79.81
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansŞanlıurfaTaşra2025/2
Tekniker
- En küçük
- 79.80
- En büyük
- 79.80
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansAmasyaTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 79.38
- En büyük
- 79.38
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansKonyaTaşra2026/1
Tekniker
- En küçük
- 79.35
- En büyük
- 79.35
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- Ön LisansAntalyaTaşra2025/2
Tekniker
- En küçük
- 73.50
- En büyük
- 73.50
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
Kaynak ve sorumluluk: Puanlar ÖSYM'nin KPSS-2026/1 yerleştirme sonuçlarına ilişkin resmî belgelerinden aktarılmıştır; tahmin içermez. Taban puanlar her dönem kontenjan, aday sayısı ve sınav zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz. Güncel ve resmî bilgi için osym.gov.tr adresini esas alın.
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü atama puanları hakkında sık sorulanlar
- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü kaç puanla atanır?
- Sitedeki verilere göre Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü kadrolarında en düşük taban puan 70.27, en yüksek taban puan 89.39. Bu, geçmiş yerleştirme dönemlerinde fiilen yerleşen adayların puanlarıdır; gelecek dönem için bir taahhüt değildir.
- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü en son hangi dönemde kaç kadro açtı?
- En son 2026/1 yerleştirme döneminde toplam 169 kontenjan açıldı. Sayfadaki tabloda dönem dönem kontenjan ve taban puan değişimini görebilirsin.
- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü hangi öğrenim düzeylerinde alım yapıyor?
- Sitedeki kayıtlara göre 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde kadro açılmış. Yukarıdaki sekmelerden düzeye göre süzebilirsin.
- Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü en çok hangi unvanlarda kadro açtı?
- En çok kadro açılan unvanlar: Teknisyen, Veteriner, Veteriner Sağlık Teknisyeni.
- Bu puanlar gelecek dönem için geçerli mi?
- Hayır. Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuran aday sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir. Geçmiş dönem verisi yalnızca fikir verir; resmî ve güncel bilgi için ÖSYM kılavuzlarını esas alın.
Unvana göre atama puanları
İle göre atama puanları
Diğer kurum sayfaları
Bu puanlar sana yetiyor mu?
Puanını gir; geçmiş dönemlerde bu puanla hangi kadrolara yerleşildiğini, kaç puan eksiğinle hangilerini kaçırdığını gör.
Puanını yükseltmek için
Atama puanı, girdiğin sınavdaki netlerinle belirleniyor. Ücretsiz çalışma araçları:
