Muş KPSS Atama Puanları 20264 Yıllık (Lisans)
Muş için 2026/1 yerleştirme döneminde 11 kadro açıldı ve en düşük taban puan 79.24 oldu. Kadrolar 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde açıldı. Sitede 3 döneme ait veri bulunuyor; aşağıdaki tablodan dönemler arasındaki değişimi karşılaştırabilirsin. Veriler ÖSYM'nin yayımladığı resmî sonuç belgelerinden alınmıştır.
Muş atama puanları: ayrıntılı rehber →Unvan unvan ve il il taban puanlar, kontenjanlar ve dönemler arası değişim tek sayfada.- Kadro kaydı
- 40
- Toplam kontenjan
- 56
- En düşük taban puan
- 73.45
- En yüksek taban puan
- 96.46
Dönemlere göre taban puanlar
| Dönem | Öğrenim düzeyi | Kadro | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| 2026/1 | Lisans | 9 | 79.24 | 84.86 |
| 2026/1 | Ön Lisans | 1 | 81.12 | 81.12 |
| 2026/1 | Ortaöğretim | 1 | 79.83 | 79.83 |
| 2025/2 | Lisans | 15 | 73.45 | 89.76 |
| 2025/2 | Ön Lisans | 3 | 78.72 | 88.90 |
| 2025/2 | Ortaöğretim | 3 | 89.57 | 92.49 |
| 2025/1 | Lisans | 15 | 76.90 | 92.16 |
| 2025/1 | Ön Lisans | 9 | 81.94 | 96.46 |
Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuru sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz.
En çok kadro açılan unvanlar
- Mühendis20 kadro · 73.45
- Memur11 kadro · 80.10
- Tekniker5 kadro · 78.72
- Destek Personeli5 kadro · 79.83
- Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni4 kadro · 80.30
- İcra Memuru3 kadro · 79.24
- Muhasebeci2 kadro · 80.44
- Mimar1 kadro · 89.76
- LisansTaşra2025/1
Avukat
Gelir İdaresi (GİB)
- En küçük
- 92.09
- En büyük
- 92.09
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansMerkez2025/1
Mühendis
Muş İl Özel İdaresi
- En küçük
- 90.89
- En büyük
- 92.16
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2025/2
Mimar
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 89.76
- En büyük
- 89.76
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Devlet Su İşleri (DSİ)
- En küçük
- 89.24
- En büyük
- 89.24
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansMerkez2025/1
Şehir Plancısı
Muş İl Özel İdaresi
- En küçük
- 87.16
- En büyük
- 87.16
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/1
Mühendis
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 87.14
- En büyük
- 87.14
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Apron Memuru
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)
- En küçük
- 86.46
- En büyük
- 86.46
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/1
Mühendis
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 86.42
- En büyük
- 86.42
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 85.21
- En büyük
- 85.40
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2026/1
Mühendis
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 84.61
- En büyük
- 84.86
- Kontenjan
- 3
- Yerleşen
- 3
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 83.03
- En büyük
- 83.03
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 82.86
- En büyük
- 82.86
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2026/1
Mühendis
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 82.48
- En büyük
- 82.63
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 81.52
- En büyük
- 81.52
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansMerkez2025/1
Mühendis
Muş İl Özel İdaresi
- En küçük
- 81.41
- En büyük
- 81.41
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/1
Memur
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 81.12
- En büyük
- 82.39
- Kontenjan
- 3
- Yerleşen
- 3
- LisansMerkez2025/1
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni
Muş İl Özel İdaresi
- En küçük
- 80.88
- En büyük
- 80.88
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Memur
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 80.82
- En büyük
- 80.94
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansMerkez2025/1
Muhasebeci
Muş İl Özel İdaresi
- En küçük
- 80.44
- En büyük
- 80.60
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansMerkez2025/2
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni
Muş İl Özel İdaresi
- En küçük
- 80.30
- En büyük
- 80.30
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2026/1
Memur
Elektrik Üretim A. Ş. Genel Müdürlüğü
- En küçük
- 80.10
- En büyük
- 80.14
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 79.68
- En büyük
- 80.39
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2026/1
İcra Memuru
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)
- En küçük
- 79.24
- En büyük
- 79.73
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2025/2
Büro Personeli
Devlet Su İşleri (DSİ)
- En küçük
- 77.54
- En büyük
- 77.54
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/1
Sürveyan
Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD)
- En küçük
- 77.00
- En büyük
- 77.00
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansMerkez2025/1
Mühendis
Muş İl Özel İdaresi
- En küçük
- 76.90
- En büyük
- 76.90
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 73.45
- En büyük
- 73.45
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
Kaynak ve sorumluluk: Puanlar ÖSYM'nin KPSS-2026/1 yerleştirme sonuçlarına ilişkin resmî belgelerinden aktarılmıştır; tahmin içermez. Taban puanlar her dönem kontenjan, aday sayısı ve sınav zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz. Güncel ve resmî bilgi için osym.gov.tr adresini esas alın.
Muş atama puanları hakkında sık sorulanlar
- Muş kaç puanla atanır?
- Sitedeki verilere göre Muş kadrolarında en düşük taban puan 73.45, en yüksek taban puan 96.46. Bu, geçmiş yerleştirme dönemlerinde fiilen yerleşen adayların puanlarıdır; gelecek dönem için bir taahhüt değildir.
- Muş en son hangi dönemde kaç kadro açtı?
- En son 2026/1 yerleştirme döneminde toplam 56 kontenjan açıldı. Sayfadaki tabloda dönem dönem kontenjan ve taban puan değişimini görebilirsin.
- Muş hangi öğrenim düzeylerinde alım yapıyor?
- Sitedeki kayıtlara göre 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde kadro açılmış. Yukarıdaki sekmelerden düzeye göre süzebilirsin.
- Muş en çok hangi unvanlarda kadro açtı?
- En çok kadro açılan unvanlar: Mühendis, Memur, Tekniker.
- Bu puanlar gelecek dönem için geçerli mi?
- Hayır. Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuran aday sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir. Geçmiş dönem verisi yalnızca fikir verir; resmî ve güncel bilgi için ÖSYM kılavuzlarını esas alın.
Unvana göre atama puanları
Kuruma göre atama puanları
Diğer i̇l sayfaları
Bu puanlar sana yetiyor mu?
Puanını gir; geçmiş dönemlerde bu puanla hangi kadrolara yerleşildiğini, kaç puan eksiğinle hangilerini kaçırdığını gör.
Puanını yükseltmek için
Atama puanı, girdiğin sınavdaki netlerinle belirleniyor. Ücretsiz çalışma araçları:
