Ardahan KPSS Atama Puanları 20264 Yıllık (Lisans)
Ardahan için 2026/1 yerleştirme döneminde 8 kadro açıldı ve en düşük taban puan 70.59 oldu. Kadrolar 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans) düzeylerinde açıldı. Sitede 3 döneme ait veri bulunuyor; aşağıdaki tablodan dönemler arasındaki değişimi karşılaştırabilirsin. Veriler ÖSYM'nin yayımladığı resmî sonuç belgelerinden alınmıştır.
Ardahan atama puanları: ayrıntılı rehber →Unvan unvan ve il il taban puanlar, kontenjanlar ve dönemler arası değişim tek sayfada.- Kadro kaydı
- 24
- Toplam kontenjan
- 30
- En düşük taban puan
- 70.59
- En yüksek taban puan
- 91.12
Dönemlere göre taban puanlar
| Dönem | Öğrenim düzeyi | Kadro | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| 2026/1 | Lisans | 1 | 90.76 | 90.76 |
| 2026/1 | Ön Lisans | 7 | 70.59 | 87.68 |
| 2025/2 | Lisans | 10 | 77.86 | 91.12 |
| 2025/2 | Ön Lisans | 4 | 70.79 | 88.18 |
| 2025/2 | Ortaöğretim | 2 | 87.97 | 89.08 |
| 2025/1 | Lisans | 4 | 80.25 | 91.07 |
| 2025/1 | Ön Lisans | 2 | 85.38 | 86.22 |
Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuru sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz.
En çok kadro açılan unvanlar
- Mühendis9 kadro · 77.86
- Tekniker5 kadro · 80.28
- Koruma ve Güvenlik Görevlisi4 kadro · 70.59
- Destek Personeli4 kadro · 87.68
- Avukat3 kadro · 90.76
- Hazine Avukatı2 kadro · 91.01
- Memur1 kadro · 85.38
- Mimar1 kadro · 89.22
- LisansTaşra2025/2
Avukat
Gelir İdaresi (GİB)
- En küçük
- 91.12
- En büyük
- 91.12
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/1
Avukat
Gelir İdaresi (GİB)
- En küçük
- 91.05
- En büyük
- 91.05
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/1
Hazine Avukatı
Hazine ve Maliye Bakanlığı
- En küçük
- 91.01
- En büyük
- 91.07
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2026/1
Avukat
Gelir İdaresi (GİB)
- En küçük
- 90.76
- En büyük
- 90.76
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mimar
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 89.22
- En büyük
- 89.22
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Devlet Su İşleri (DSİ)
- En küçük
- 88.80
- En büyük
- 88.80
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 88.78
- En büyük
- 88.78
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 83.33
- En büyük
- 83.48
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
- En küçük
- 83.21
- En büyük
- 83.21
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 80.84
- En büyük
- 81.94
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- LisansTaşra2025/1
Mühendis
Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD)
- En küçük
- 80.25
- En büyük
- 80.25
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- LisansTaşra2025/2
Mühendis
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı
- En küçük
- 77.86
- En büyük
- 77.86
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
Kaynak ve sorumluluk: Puanlar ÖSYM'nin KPSS-2026/1 yerleştirme sonuçlarına ilişkin resmî belgelerinden aktarılmıştır; tahmin içermez. Taban puanlar her dönem kontenjan, aday sayısı ve sınav zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz. Güncel ve resmî bilgi için osym.gov.tr adresini esas alın.
Ardahan atama puanları hakkında sık sorulanlar
- Ardahan kaç puanla atanır?
- Sitedeki verilere göre Ardahan kadrolarında en düşük taban puan 70.59, en yüksek taban puan 91.12. Bu, geçmiş yerleştirme dönemlerinde fiilen yerleşen adayların puanlarıdır; gelecek dönem için bir taahhüt değildir.
- Ardahan en son hangi dönemde kaç kadro açtı?
- En son 2026/1 yerleştirme döneminde toplam 30 kontenjan açıldı. Sayfadaki tabloda dönem dönem kontenjan ve taban puan değişimini görebilirsin.
- Ardahan hangi öğrenim düzeylerinde alım yapıyor?
- Sitedeki kayıtlara göre 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde kadro açılmış. Yukarıdaki sekmelerden düzeye göre süzebilirsin.
- Ardahan en çok hangi unvanlarda kadro açtı?
- En çok kadro açılan unvanlar: Mühendis, Tekniker, Koruma ve Güvenlik Görevlisi.
- Bu puanlar gelecek dönem için geçerli mi?
- Hayır. Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuran aday sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir. Geçmiş dönem verisi yalnızca fikir verir; resmî ve güncel bilgi için ÖSYM kılavuzlarını esas alın.
Unvana göre atama puanları
Kuruma göre atama puanları
Diğer i̇l sayfaları
Bu puanlar sana yetiyor mu?
Puanını gir; geçmiş dönemlerde bu puanla hangi kadrolara yerleşildiğini, kaç puan eksiğinle hangilerini kaçırdığını gör.
Puanını yükseltmek için
Atama puanı, girdiğin sınavdaki netlerinle belirleniyor. Ücretsiz çalışma araçları:
