İçeriğe geç

Şanlıurfa KPSS Atama Puanları 2026Lise (Ortaöğretim)

Şanlıurfa için 2026/1 yerleştirme döneminde 43 kadro açıldı ve en düşük taban puan 69.29 oldu. Kadrolar 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde açıldı. Sitede 3 döneme ait veri bulunuyor; aşağıdaki tablodan dönemler arasındaki değişimi karşılaştırabilirsin. Veriler ÖSYM'nin yayımladığı resmî sonuç belgelerinden alınmıştır.

Şanlıurfa atama puanları: ayrıntılı rehber →Unvan unvan ve il il taban puanlar, kontenjanlar ve dönemler arası değişim tek sayfada.
Kadro kaydı
97
Toplam kontenjan
170
En düşük taban puan
69.29
En yüksek taban puan
98.61

Dönemlere göre taban puanlar

DönemÖğrenim düzeyiKadroEn düşükEn yüksek
2026/1Lisans2069.2991.39
2026/1Ön Lisans1370.8389.63
2026/1Ortaöğretim1070.4680.70
2025/2Lisans5871.5093.89
2025/2Ön Lisans2870.0790.68
2025/2Ortaöğretim1471.2298.61
2025/1Lisans1781.0788.78
2025/1Ön Lisans578.5091.24
2025/1Ortaöğretim572.0081.10

Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuru sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz.

En çok kadro açılan unvanlar

  • Mühendis37 kadro · 76.41
  • Tekniker22 kadro · 79.80
  • Büro Personeli21 kadro · 76.91
  • Teknisyen20 kadro · 77.35
  • Memur8 kadro · 79.89
  • Bilgisayar İşletmeni7 kadro · 79.94
  • Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni6 kadro · 90.86
  • Veteriner Sağlık Teknisyeni5 kadro · 70.46
  • OrtaöğretimTaşra2025/2

    Destek Personeli

    Devlet Su İşleri (DSİ)

    En küçük
    94.84
    En büyük
    98.61
    Kontenjan
    3
    Yerleşen
    3
  • OrtaöğretimTaşra2025/2

    Hizmetli

    Gelir İdaresi (GİB)

    En küçük
    94.56
    En büyük
    94.56
    Kontenjan
    1
    Yerleşen
    1
  • OrtaöğretimTaşra2026/1

    Teknisyen

    Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)

    En küçük
    80.70
    En büyük
    80.70
    Kontenjan
    1
    Yerleşen
    1
  • OrtaöğretimTaşra2026/1

    Teknisyen

    Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)

    En küçük
    80.69
    En büyük
    80.69
    Kontenjan
    1
    Yerleşen
    1
  • OrtaöğretimTaşra2025/1

    Teknisyen

    Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

    En küçük
    80.09
    En büyük
    81.10
    Kontenjan
    3
    Yerleşen
    3
  • OrtaöğretimTaşra2026/1

    Teknisyen

    Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

    En küçük
    78.72
    En büyük
    78.72
    Kontenjan
    1
    Yerleşen
    1
  • OrtaöğretimTaşra2025/2

    Teknisyen

    Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

    En küçük
    77.65
    En büyük
    80.03
    Kontenjan
    3
    Yerleşen
    3
  • OrtaöğretimTaşra2026/1

    Teknisyen

    Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

    En küçük
    77.51
    En büyük
    79.98
    Kontenjan
    5
    Yerleşen
    5
  • OrtaöğretimTaşra2025/2

    Teknisyen

    Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

    En küçük
    77.35
    En büyük
    78.59
    Kontenjan
    6
    Yerleşen
    6
  • OrtaöğretimTaşra2025/1

    Veteriner Sağlık Teknisyeni

    Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

    En küçük
    72.00
    En büyük
    72.89
    Kontenjan
    2
    Yerleşen
    2
  • OrtaöğretimTaşra2025/2

    Veteriner Sağlık Teknisyeni

    Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

    En küçük
    71.22
    En büyük
    71.22
    Kontenjan
    1
    Yerleşen
    1
  • OrtaöğretimTaşra2026/1

    Veteriner Sağlık Teknisyeni

    Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü

    En küçük
    70.46
    En büyük
    70.54
    Kontenjan
    2
    Yerleşen
    2

Kaynak ve sorumluluk: Puanlar ÖSYM'nin KPSS-2026/1 yerleştirme sonuçlarına ilişkin resmî belgelerinden aktarılmıştır; tahmin içermez. Taban puanlar her dönem kontenjan, aday sayısı ve sınav zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz. Güncel ve resmî bilgi için osym.gov.tr adresini esas alın.

Şanlıurfa atama puanları hakkında sık sorulanlar

Şanlıurfa kaç puanla atanır?
Sitedeki verilere göre Şanlıurfa kadrolarında en düşük taban puan 69.29, en yüksek taban puan 98.61. Bu, geçmiş yerleştirme dönemlerinde fiilen yerleşen adayların puanlarıdır; gelecek dönem için bir taahhüt değildir.
Şanlıurfa en son hangi dönemde kaç kadro açtı?
En son 2026/1 yerleştirme döneminde toplam 170 kontenjan açıldı. Sayfadaki tabloda dönem dönem kontenjan ve taban puan değişimini görebilirsin.
Şanlıurfa hangi öğrenim düzeylerinde alım yapıyor?
Sitedeki kayıtlara göre 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde kadro açılmış. Yukarıdaki sekmelerden düzeye göre süzebilirsin.
Şanlıurfa en çok hangi unvanlarda kadro açtı?
En çok kadro açılan unvanlar: Mühendis, Tekniker, Büro Personeli.
Bu puanlar gelecek dönem için geçerli mi?
Hayır. Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuran aday sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir. Geçmiş dönem verisi yalnızca fikir verir; resmî ve güncel bilgi için ÖSYM kılavuzlarını esas alın.

Unvana göre atama puanları

Kuruma göre atama puanları

Diğer i̇l sayfaları

Bu puanlar sana yetiyor mu?

Puanını gir; geçmiş dönemlerde bu puanla hangi kadrolara yerleşildiğini, kaç puan eksiğinle hangilerini kaçırdığını gör.

Puanını yükseltmek için

Atama puanı, girdiğin sınavdaki netlerinle belirleniyor. Ücretsiz çalışma araçları: