Nevşehir KPSS Atama Puanları 2026Lise (Ortaöğretim)
Nevşehir için 2026/1 yerleştirme döneminde 7 kadro açıldı ve en düşük taban puan 80.89 oldu. Kadrolar 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde açıldı. Sitede 3 döneme ait veri bulunuyor; aşağıdaki tablodan dönemler arasındaki değişimi karşılaştırabilirsin. Veriler ÖSYM'nin yayımladığı resmî sonuç belgelerinden alınmıştır.
Nevşehir atama puanları: ayrıntılı rehber →Unvan unvan ve il il taban puanlar, kontenjanlar ve dönemler arası değişim tek sayfada.- Kadro kaydı
- 35
- Toplam kontenjan
- 60
- En düşük taban puan
- 70.81
- En yüksek taban puan
- 93.98
Dönemlere göre taban puanlar
| Dönem | Öğrenim düzeyi | Kadro | En düşük | En yüksek |
|---|---|---|---|---|
| 2026/1 | Lisans | 3 | 80.89 | 89.54 |
| 2026/1 | Ön Lisans | 2 | 83.38 | 90.75 |
| 2026/1 | Ortaöğretim | 2 | 92.54 | 92.56 |
| 2025/2 | Lisans | 10 | 80.20 | 89.54 |
| 2025/2 | Ön Lisans | 14 | 70.81 | 93.16 |
| 2025/2 | Ortaöğretim | 15 | 87.28 | 91.18 |
| 2025/1 | Lisans | 2 | 91.85 | 93.38 |
| 2025/1 | Ön Lisans | 7 | 84.20 | 93.98 |
| 2025/1 | Ortaöğretim | 5 | 91.80 | 93.32 |
Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuru sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz.
En çok kadro açılan unvanlar
- Destek Personeli23 kadro · 83.57
- Sağlık Teknikeri10 kadro · 82.83
- Mühendis7 kadro · 80.48
- Tekniker5 kadro · 82.47
- Büro Personeli3 kadro · 82.24
- Koruma ve Güvenlik Görevlisi2 kadro · 70.81
- İcra Memuru2 kadro · 82.84
- Kütüphaneci2 kadro · 80.20
- OrtaöğretimMerkez2026/1
Destek Personeli
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
- En küçük
- 92.54
- En büyük
- 92.56
- Kontenjan
- 2
- Yerleşen
- 2
- OrtaöğretimMerkez2025/1
Destek Personeli
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
- En küçük
- 91.80
- En büyük
- 93.32
- Kontenjan
- 5
- Yerleşen
- 5
- OrtaöğretimTaşra2025/2
Destek Personeli
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)
- En küçük
- 89.52
- En büyük
- 89.52
- Kontenjan
- 1
- Yerleşen
- 1
- OrtaöğretimMerkez2025/2
Destek Personeli
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
- En küçük
- 87.28
- En büyük
- 91.18
- Kontenjan
- 14
- Yerleşen
- 14
Kaynak ve sorumluluk: Puanlar ÖSYM'nin KPSS-2026/1 yerleştirme sonuçlarına ilişkin resmî belgelerinden aktarılmıştır; tahmin içermez. Taban puanlar her dönem kontenjan, aday sayısı ve sınav zorluğuna göre değişir; geçmiş dönem verisi gelecek dönem için garanti oluşturmaz. Güncel ve resmî bilgi için osym.gov.tr adresini esas alın.
Nevşehir atama puanları hakkında sık sorulanlar
- Nevşehir kaç puanla atanır?
- Sitedeki verilere göre Nevşehir kadrolarında en düşük taban puan 70.81, en yüksek taban puan 93.98. Bu, geçmiş yerleştirme dönemlerinde fiilen yerleşen adayların puanlarıdır; gelecek dönem için bir taahhüt değildir.
- Nevşehir en son hangi dönemde kaç kadro açtı?
- En son 2026/1 yerleştirme döneminde toplam 60 kontenjan açıldı. Sayfadaki tabloda dönem dönem kontenjan ve taban puan değişimini görebilirsin.
- Nevşehir hangi öğrenim düzeylerinde alım yapıyor?
- Sitedeki kayıtlara göre 4 yıllık (lisans), 2 yıllık (ön lisans), lise (ortaöğretim) düzeylerinde kadro açılmış. Yukarıdaki sekmelerden düzeye göre süzebilirsin.
- Nevşehir en çok hangi unvanlarda kadro açtı?
- En çok kadro açılan unvanlar: Destek Personeli, Sağlık Teknikeri, Mühendis.
- Bu puanlar gelecek dönem için geçerli mi?
- Hayır. Taban puanlar her dönem kontenjana, başvuran aday sayısına ve sınavın zorluğuna göre değişir. Geçmiş dönem verisi yalnızca fikir verir; resmî ve güncel bilgi için ÖSYM kılavuzlarını esas alın.
Unvana göre atama puanları
Kuruma göre atama puanları
Diğer i̇l sayfaları
Bu puanlar sana yetiyor mu?
Puanını gir; geçmiş dönemlerde bu puanla hangi kadrolara yerleşildiğini, kaç puan eksiğinle hangilerini kaçırdığını gör.
Puanını yükseltmek için
Atama puanı, girdiğin sınavdaki netlerinle belirleniyor. Ücretsiz çalışma araçları:
